Felicia Yap „Wczoraj”

Clarie jest monoską to ludzie, których pamięć obejmuje zaledwie jeden dzień. Jak trzy czwarte Brytyjczyków należy do niższej klasy społecznej. Swój awans do wyższej zawdzięcza małżeństwu z Markiem, duosem, którego pamięć obejmuje dwa dni wstecz.

Mężczyzna jest pisarzem, który osiągnął sukces, jednak pisanie książek przestaje mu wystarczać i pewnym krokiem zamierza wkroczyć do polityki.

Są razem szczęśliwi, tworzą zgodną parę, przynajmniej na to wskazują zapiski w ich pamiętnikach. Wszystko się zmienia gdy na brzeg rzeki jej nurt wyrzuca ciało kobiety. Policyjne śledztwo wskazuje na to, że mordercą jest Mark…

 

„O powodzeniu decydują cztery czynniki. Niestety, nikt ich nie zna”

 20180818_164647

Książkę „Wczoraj” dostałam od Wydawnictwa WAB i z przyjemnością po nią sięgnęłam. Opis na okładce przeczytałam pobieżnie, tak by nie wiedzieć o fabule zbyt wiele przed jej przeczytaniem.

 

To, co mnie zaskoczyło na tak zwane „dzień dobry” to lekko fantastyczna fabuła, klasy społeczne bohaterów. Nie jestem fanką tego gatunku literackiego. To chyba jedyne książki, za którymi nie przepadam i po prostu po nie, nie sięgam. Stąd też sam pomysł monosów i duosów zdecydowanie mi nie leżał. Miało to wpływ na cały odbiór debiutu Felicii Yap.

20180818_160928

 

Chociaż sam pomysł na brak pamięci jest bardzo udany, to wolałabym żeby był to wynik choroby a nie klas społecznych i urodzenia w danej kaście.

Nie do końca mi to leżało, nie do końca rozumiałam cały zamysł i „Wczoraj” mnie nie porwało. Przypuszczam, że jestem monoską bo jutro już nie będę pamiętać o tej książce.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Felicia Yap „Wczoraj”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s