Jędrzej Pasierski „Dom bez klamek”

Połowa grudnia. Ciszę panującą na oddziale szpitala psychiatrycznego w Weseliskach, przerywa krzyk dyżurnej pielęgniarki. Znajduje ona ciało brutalnie zamordowanego pacjenta.
Brak możliwości wejścia na teren szpitala przez obcego, przekonuje policjantów, że mordercą jest ktoś z personelu lub pozostałych chorych.
Śledczy nie mogą pozwolić by ktokolwiek opuścił zakład, który tym sposobem zostaje odcięty od świata. Atmosfera robi się coraz bardziej napięta a personel nie pomaga policji odkryć sprawcy, wręcz przeciwnie rzuca im pod nogi biurokratyczne kłody.
Czy Ninie Warwiłow uda się znaleźć sprawcę zanim dojdzie do kolejnej zbrodni ? Sama musi poradzić sobie ze swoją przeszłością, a także tym co czeka ją w przyszłości…

Brzmi dobrze co ?
„Dom bez klamek” to literacki debiut Jędrzeja Pasierskiego. Kolejny absolwent prawa, który postanowił chwycić za pióro. Niestety z bólem czytelniczego serca muszę stwierdzić, że do hitu powieści daleko.
Kryminał czyta się ciężko i sama nie jestem w stanie stwierdzić czemu.

Pomysł na fabułę dla mnie idealny: zamknięte pomieszczenie, ktoś z osób, które w nim przebywają jest mordercą- to, to co moje kryminalne serce lubi najbardziej.

Od razu na myśl przychodzi rewelacyjna Aghata Christie z „Dziesięciu murzynków” czy Joanna Chmielewska z „Wszyscy jesteśmy podejrzani”. Pasierski miał doskonały pomysł, ale zabrakło tego „czegoś”, brakowało mi wyrazistych postaci,nawet ta, która w zamyśle autora (jak przypuszczam) miała być wyrazistą, twardą babką, która umie postawić na swoim, nie wyróżniała się na tle innych postaci NICZYM,  każdy rozdział był mdły a wszystkie stopiły się w jedną całość, po której nawet nie byłam ciekawa rozwiązania zagadki. Jedyne co czułam to zmęczenie materiału.
Książkę zamknęłam z ulgą ciesząc się, że to koniec. To pierwszy tom z Niną Warwiłow, w roli głównej. Autor pracuje już nad kolejnym, a  ja z westchnieniem żalu „Domu bez klamek” niestety nie mogę polecić.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jędrzej Pasierski „Dom bez klamek”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s