Sandie Jones „Rywalka”

Niebezpieczny trójkąt. On, jego matka, i ona. Emily zakochała się w Adamie bez pamięci. Ich związek rozwinął się szybko. Już po kilku miesiącach mężczyzna postanowił przedstawić ukochaną swojej matce. W tym momencie na szczęściu pary zaczęły się pojawiać rysy.

 

Pammie matka Adama, w dosadny sposób daje odczuć Emily, że nie jest mile widziana w ich domu. Stosuje środki, które każdy człowiek, z chociaż gramem empatii uznałby za ciosy poniżej pasa. Krytykuje jej wagę, zachowanie, każdy gest. Emily nie wie, co robić i jak podjąć rękawice rzuconą jej przez przyszłą teściową.

Gdy Adam się jej oświadcza działania Pammie przybierają na sile, mężczyzna zawsze staje po stronie matki a kobieta zostaje sama na placu boju. Kiedy odkrywa, że to teściowa odnalazła ciało byłej dziewczyny Adama, uświadamia sobie, że niebezpieczeństwo, które nad nią czyha jest większe niż przypuszczała.

1

„Rywalka” oprócz opisu fabuły, na obwolucie przyciągnęła moją uwagę tym, że na jej okładce znajduje się MOJA suknia ślubna. Ten sam model ! Już wiedziałam, że muszę ją mieć.

Nie zawiodłam się. Sandie Jones stworzyła wyraziste postaci zanurzone po samą szyję w ciekawej fabule. Choć nie jest to thriller, który wywraca trzewia na drugą stronę to nie mam tej książce nic do zarzucenia.

Czyta się sama, akcja wciąga. Prawie czterysta stron połknęłam w dwa dni, z przerwą na poniedziałkową pracę. Ciężko się od niej oderwać.

Chociaż wielokrotnie przeklinałam pod nosem naiwność Emily i jej zdolność do użalania się nad sobą na poziomie ekspert, to całość sprawiła mi dużo czytelniczej frajdy a co za tym idzie na pewno nie odpuszczę kolejnej książki tej autorki.

 

„Rywalka” to wprost idealna powieść na wakacje

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s