Wojciech Chmielarz „Cienie”

„- On zniknął. Nie wiemy, gdzie jest. Chociaż nie przesądzam o jego winie, wszystko skazuje na niego. Prawdopodobnie się ukrywa. Może będzie szukał wsparcia. Może zwróci się do ciebie. Wtedy przypomnij sobie to, co tutaj widziałeś, Kuba. I pod żadnym pozorem- niezależnie od tego, że to twój kumpel, niezależnie od tego, że razem pracowaliście- nie pomagaj mu.
Nie pomagaj Kochanowi, Kuba.”

Milanówek. Cisza i spokój. Ale tylko pozornie. W jednym z domów zostają odnalezione zwłoki dwóch kobiet. Wszystkie ślady pozostawione na miejscu zbrodni jednoznacznie wskazują na Kochana. Zabito je z jego broni a on sam rozpuszcza się w powietrzu.

Mimo tych przesłanek Jakub Mortka nie wierzy w winę dawnego kolegi. Gdy ten dzwoni do niego prosząc o pomoc, komisarz długo się nie zastanawia.
W tym samym czasie Sucha, zagłębia się w świat brudów i cieni, które kładą się na twarzach wysoko postawionych biznesmenów, czy uda jej się samej wygrać tę walkę ?
Mortka i Sucha postanawiają sobie pomóc. Oboje dotarli do punktu, w którym pomocna dłoń jest jedynym ratunkiem, jeszcze nie wiedzą, że ich śledztwa się łączą a przed nimi starcie, w którym na szali położą własne życie.


To już piąty tom z komisarzem Jakubem Mortką i szczerze mam nadzieję, że nie ostatni. Jakub tworzy związek, jest bardziej stateczny i opanowany, ale to dalej zakapior, który nie odpuszcza i wie co jest w życiu ważne.
Cenne jest to, że kolejne tomy Wojciecha Chmielarza nie odbiegają jakością od poprzednich. Nie ma tu kalki, tendencyjnego kopiuj – wklej. Czytelnik dostaje za to kilkaset stron porządnego kryminału przemyślanego od początku do końca.
Ani razu nie zastanawiałam się co autor miał na myśli i czy naprawdę wierzy, że tak mogło być. Mamy tu historię, która ma początek, rozwinięcie i zakończenie i chociaż ostatnie strony zaskakują to każdy z jej etapów ma sens.
Panie Wojciechu czekam na więcej !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s