Remigiusz Mróz ” Większość bezwzględna”

 Większość bezwzględna ma miejsce, gdy za określoną propozycją opowiada się więcej niż połowa głosujących, a dokładnie – liczba zwolenników przewyższa łączną liczbę przeciwników oraz wstrzymujących się. 

W kręgach władzy trwa kryzys. Po wybuchu skandalu z udziałem Premiera, nie udało się uchwalić Wotum Nieufności. Hauer, który miał stanąć na czele rządu po wypadku samochodowym ciągle przebywa w szpitalu a rokowania nie są najlepsze.

Sytuacji Darii Seydy nie ułatwia zbliżający się międzynarodowy szczyt, który ma się odbyć w Polsce. Gdy do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu, kobieta traktuje je poważnie a na jej prezydenturę kolejny raz pada cień trudnych okoliczności.  Wątpliwości budzi fakt, że doniesienia pochodzą od głównego przeciwnika na arenie politycznej. Czy można im zaufać?

„Rosjanie robią to, w czym są najlepsi. Mącą, przeinaczają, kopią pod innymi dołki, a kiedy tylko otwierają usta, możesz być pewien, że robią to wyłącznie po to, by uprawiać propagandę opartą na najohydniejszych totalitarnych wzorcach.”

Przed Seydą mnożą się kolejne przeciwności i pytania, dodatkowo wydaje się, że została w tym wszystkim zupełnie sama a w pałacu prezydenckim jest kret, który rozpoczyna sabotaż jej działań. Czy kobieta po raz kolejny wyjdzie z opresji cało? Czy podana z niespodziewanej strony pomocna dłoń jest tą, której można zaufać?

Po drugiej stronie politycznej barykady pojawia się zupełnie nowy gracz. Ma tylko jedną  regułę „nigdy nie pozwól by dobry kryzys się zmarnował”. Rozpoczyna się wyścig z czasem, seria politycznych zagrywek a każdy z graczy chce dobiec na metę jako pierwszy.

Szał ! Nasi „starzy” znajomi z „Wotum nieufności” wracają i mają jeszcze więcej pomysłów na zdobycie politycznych stołków.  Nie wahają się użyć brudnych zagrywek, manipulacji i szantażu. „Większość bezwzględna” to genialna powieść z gatunku political fiction, dla fanów gatunku ( i nie tylko ) pozycja obowiązkowa !

A Remigiusz Mróz w drugim tomie serii „w kręgach władzy” daje czytelnikowi mocno popalić. W momencie kiedy akcja powieści rusza, wsiadamy w raz z jej bohaterami do wagonika rollercoastera i dopiero na ostatniej stronie blado-zieloni i na miękkich nogach z niego wysiadamy.

„Ludzie zapomną, co powiedziałeś. Ludzie zapomną, co zrobiłeś. Ale nigdy nie zapomną jak się dzięki tobie poczuli.”

Panie Remigiuszu dziękuję to były 4 dni z fantastyczną książką ! Czekamy na więcej !

Jedna uwaga do wpisu “Remigiusz Mróz ” Większość bezwzględna”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s